Turdus Merula


Stránky jednoho karlínského kosa turdus merula
 

Náhodný kos

náhodný kosKosí galerkaKosí CD

kosí CD Stáhněte si kosí CD

Kontakt

K odeslání emailu použijte formulář Psaní pro kosa.

RSS

Kosí RSS kanál

Odkazy

Jaro je tady!

23. února 2016
Příchod jara poznám jednoduše, urodí se mi ... ale nepředbíhejme!

Jaro má u nás letos začít 20. března v 05:30 (díky internete), ale mně jaro začalo už 21. února v 06:12, urodil se mi totiž ... ale nepředbíhejme!

Jedno přísloví říká, že první vlaštovka jaro nedělá (což se vůbec nemusí vztahovat k jaru, ale to nevadí). A druhá taky ne, jak věděl básník Jan Branický (tragicky zemřel v roce 2015), který tak pojmenoval svou druhou básnickou sbírku (první se jmenovala hádejte jak? Dáte se podat! První vlaštovka jaro nedělá). Já poznám jaro i bez vlaštovek, urodí se mi totiž ... ale nepředbíhejme!

Taky se říká, že poslem jara je kos černý. No, já tedy kosy, kosice i kosáčata vídávám ve městě celoročně, jen je v zimě neslýchávám prozpěvovat, což chápu, páč mně v zimě taky není moc do zpěvu. Třeba to bude tak, že na jaře teprve začínají kosové zpívat ... hmm. Poslové jara ale nejsou jen z ptačí říše, jsou to i všelijaké květiny: sněženka a bledule, prvosenka jarní alias primulka čili petrklíč, vrba kočička, prý i smetánka lékařské neboli pampeliška atd. Já ovšem poznám příchod jara podle toho, že se mi urodí ...

A někteří už vědí (a ani nemusí být modří), psal jsem tady o tom už před lety. Ano, urodí se mi květák alias ječné zrno! Květák tomu říkám od té doby, co jsem s jedním nezbedným ječným zrnem, které ani po měsíci samo od sebe neprasklo, vešel do ordinace oční lékařky, která se na mě podívala a místo pozdravu řekla: "To je ale pěknej květák! Pěkná úroda!" A za dalších čtrnáct dnů květák rozřízla skalpelem a vymačkala hnis!

Někdo kouká na ty internety, někdo kouká kde co lítá nebo kde co zrovna kvete, no a mě stačí "květák".
Jaro je tady! No nazdar!


Poznámka z 24.2.: Sněží! Už ani na ten "květák" se jeden nemůže spolehnout!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Všechny články