Turdus Merula


Stránky jednoho karlínského kosa turdus merula
 

Tak kolik dnes asi vygooglím čaje ...

13. února 2009
Nedávno jsem se dočetl, že jedno vyhledání informace Googlem vyprodukuje zhruba 7 gramů CO2, což je polovina CO2, které vyprodukujete uvařením jedné konvice čaje (???).
Čekal jsem, jestli se někde neobjeví nějaká aplikace, která by vám v prohlížeči ukazovala, kolik jste už navařili čaje, ale nikde nic. Jestliže má konvice čaje jeden litr, tak jich denně v průměru vygooglím tak padesát. No ale v jiném článku jsem zase četl něco jiného a tak to jde s tím CO2 a globálním oteplo(ušo)váním pořád dokola.

Tady je o tom čaji v Googlu nějaké čtení - ať to nemusíte googlit.

Co si mám o tom asi tak myslet, když jeden uznávaný klimatolog říká, tedy obrazně, že bude nejlepší, když si do zásoby nakoupím plavky, krém na opalování a sluneční brýle, a jiný, stejně uznávaný říká, že si mám pořídit smečku sibiřských hasky a saně. Ale taky jsem četl, od nějakého uznávaného klimatologa, že se nestane vůbec nic a že ty výkyvy jsou prostě na té naší planetě zemi normální, což se mi líbí úplně ze všeho nejvíc. A z radosti si ještě vygooglím „sníh v létě“ – je to nějaká divadelní hra, představte si.

Když mi bylo asi tak šestnáct, potkal jsem v metru divnou muženu (byla to spíš holka než kluk, ale jistej si tím dodnes nejsem), která na mě vybafla s nějakejma Greenpeace, co mají strašně rádi přírodu, a jestli jim nechci měsíčně přispívat nějakou dvaceti/padesátikorunou. Já si říkal, že udělám dobrý skutek a tak jsem řekl že jo. Když zjistila, že nemám účet u žádné banky, přestal jsem jí zajímat a už si vyhledávala další objekt, který by mohl sypat. Dnes bych mohl té obludě poděkovat, ale mně se zrovna vůbec nechce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Všechny články