Turdus Merula


Stránky jednoho karlínského kosa turdus merula
 

Náhodný kos

náhodný kosKosí galerkaKosí CD

kosí CD Stáhněte si kosí CD

Kontakt

K odeslání emailu použijte formulář Psaní pro kosa.

Registrace

Pro registraci použijte registrační formulář.

RSS

Kosí RSS kanál

Odkazy

Jethro Tull v Kongresovém centru podruhé

23. června 2009
31. května jsem byl v Kongresovém centru nastražit ucho na Jethro Tull - to je ale překvapení. Seděl jsem tentokrát dole a zvuk byl mnohem lepší než 6.11.2008, kdy jsem seděl na balkoně (Tulláci v Kongresovém centru). Začátek koncertu mě příjemně usadil do měkoučkého křesla: Zhaslo světlo, ozvalo se Andersenovo "Mááárýííííí" a už to jelo - Cross-eyed Mary (šilhavá Mary) - a já byl v sedmém nebi, páč tak příjemný zvuk jsem vůbec nečekal. Jinak se nic zvláštního nestalo, ale řekl bych, že to ani nikdo nečekal. Zazněly osvědčené tullovky jako například Living in the past, Bourée, Aqualung, Heavy horses, Locomotive breath ... ale taky třeba příjemná Farm On The Freeway.

Jak je u Jethro Tull dobrým zvykem, vždycky přijdou s nějakou novou aranží, třeba v písničce Mother goos si zahráli jeden z hlavních motivů na zobcové flétny Martin Barre (kytara, to se rozumí) a John O'Hara (piano, akordeon) v pěkném "duetu".

Na Jethro Tull se mi hrozně líbí, že nehrají moc nahlas, takže jsou slyšet všechny nástroje když mají být slyšet, lépe vyzní přechody mezi klidnou a agresivnější pasáží a taky se člověku neunaví po deseti minutách sluch, no a když odcházíte z koncertu, nehučí vám v hlavě.

Na stránkách fanklubu JT se můžete podívat na fotografie z koncertu.

A aby těch Jethro Tull nebylo málo:
15.12.2009 (a taky 16.12.) zazní v Karlínském divadle akustické verze skladeb Jethro Tull v podání „akustických Jethro Tull“ a Škampova kvarteta. Neúnavný Ian Anderson bude kolem Vánoc kočovat s touto partičkou po českých historických divadlech.
Detailní popis najdete na tomto plakátku.
Určitě si kupte lístek, bude to zážitek (o tom vůbec nepochybuji) - já už zakoupil tři, řekl jsem si totiž, že když mě rodiče jako malého brali na různé výstavy a kulturní akce, tak že bych jim to mohl alespoň částečně oplatit. Pozvěte taky někam své rodiče, určitě si to zaslouží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Všechny články