Turdus Merula


Stránky jednoho karlínského kosa turdus merula
 

Náhodný kos

náhodný kosKosí galerkaKosí CD

kosí CD Stáhněte si kosí CD

Kontakt

K odeslání emailu použijte formulář Psaní pro kosa.

Registrace

Pro registraci použijte registrační formulář.

RSS

Kosí RSS kanál

Odkazy

Samé dobré kosí zprávy ... až na jednu

1. prosince 2010
Kos se mnou nemluvíPrvní dobrá kosí zpráva:
V příspěvku O vypalování, eskalátorech, kosech, ostružinách a kamarádech jsem se zmínil o čtyřiadvaceti černých kosech ... a "zamyslel" jsem se, zdali neexistuje nějaká říkanka. Existuje. Jmenuje se Sing a Song of Sixpence ...
Nejlepší bude, když si přečtete kousek emailu od Markéty Muzikantové (namalovala mou maličkost na hlavní stránce):

... Mimochodem - koukla jsem na kosí stránky a přečetla pár příspěvků. Zaujali mě ti kosi a Poirot. U nás jsem našla, že ta epizoda "Dvacetčtyři černých kosů" se v originále jmenuje "Four and Twenty Blackbirds" a to pak najdeš odkazů - no jeje. Konkrétně je to teda kousek dětský říkanky, kde je tato věta "four and twenty blackbirds baked in a pie". Docela zábavné pátrání a dá se to i celkem lehce přeložit (Agatha Christie má snad v každý druhý detektivce nějaké rýmovačky - třeba 10 malých černoušků, 8 prasátek ...).

No vida. Ještě že Markétu napadlo dát do Googlu originální název. Mě sice napadlo vyhledávat anglická slova, ale ne celej, originální, název. Jak se říká: "Chytrost nejsou žádné čáry."

Zatleskejme Markétě
... děkuji.

Překlad říkanky Zpívej píseň šestipence.

Druhá dobrá kosí zpráva:
Hledal jsem na internetu Kosí hrad. Prostě mě napadlo, že třeba takovej hrad existuje a já o něm nevím. Neexistuje. Stává se mi celkem často, že nenajdu to, co hledám, ale za to najdu něco úplně jiného. Tak jsem objevil naučnou stezku Kosí potok.
Na jeře vyrazím na výlet a pokusím se cestu nějak zdokumentovat.

Třetí dobrá kosí zpráva:
Vyfotografoval jsem kosa (toho na obrázku). Otevřel jsem v neděli ráno okno a koukám, kos na větvi. Snímek jsem nazval "Kos se mnou nemluví" a najdete ho i s dalšíma fotkama na kosí téma v kosí galerce.

No a na závěr ta "špatná" zpráva:
Kosí CD, o kterém jsem se zmiňoval u skladbičky Tak mě napadá ..., do konce roku rozhodně udělat nestihnu. Mám už vymyšlenej jinej termín, ale neprozradím ho, abych pak zase nemusel psát, že to nestihnu. Jsem to ale lišák.


A jen tak mimochodem, příští rok v červnu se na nás přijede podívat Ian Anderson ... i se smyčcovým kvartetem. Takže přeci jen dobrá zpráva na závěr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Všechny články