Turdus Merula


Stránky jednoho karlínského kosa turdus merula
 

Náhodný kos

náhodný kosKosí galerkaKosí CD

kosí CD Stáhněte si kosí CD

Kontakt

K odeslání emailu použijte formulář Psaní pro kosa.

Registrace

Pro registraci použijte registrační formulář.

RSS

Kosí RSS kanál

Odkazy

Nuzota z lidí lotry činí

31. března 2011
Nuzota z lidí lotry činí
A vlky z lesů žene hlad

F. Villon (Závěť – překlad Otokar Fischer).

Byl jsem okraden. Naštěstí mi nebylo odcizeno nic důležitého, třeba doklady ... byl mi odcizen fotoaparát Canon PowerShot G12, který jsem si pořídil na snímání kosů ("tady nebude nikdo nikoho snímat"). Jistě, bylo by možné polemizovat o spletité cestě osudu, která mě o fotoaparát připravila ... třeba proto, abych nefotografoval. Ano, i to je možné. Každopádně se tomu říká krádež. Deset minut jsem nechal nebohou a bezbrannou brašnu s fotoaparátem bez dozoru a bylo to. Jak prosté, milý Watsne. S největší pravděpodobností mi ji uradl muž ... 45-50 let ... tak metr šedesát ... džíny, bunda, kšiltovka ... hloupý výraz, vyjadřuje se jako blbeček a vypadá jako vekslák (to spolu dost souvisí), občas chodí na pivo do Černé kočky a tuším, že bydlí v Pernerově ulici. Schválně, kolik takových lidí znáte? Já jednoho, ale od krádeže ho nikdo neviděl. No snad se mu něco nestalo??? Propáníča ... a já u toho nebyl!

Mám velmi slabý žaludek na jisté typy lidí. Na taxikáře, veksláky (to jsou ti chytráci, co prodávají v centru Prahy kýčovité sklo a ruské vojenské čepice) a lidi z nonstop bazarů. Je to všechno stejná sorta lidí a mně se z nich zvedá žaludek, takže nebudu chodit po bazarech a hledat svůj fotoaparát – pozvracel bych se.

Budu střízlivý (obrazně, samozřejmě): Nezbývá mi, než udělat PÁ PÁ, zajít na policii, nahlásit krádež a vydělat si poctivou prací na nový fotoaparát. Já vím, že získávat peníze chozením do práce není IN, ale mě to baví (ne, nejsem chovancem psychiatrické léčebny).

V brašně jsem měl kromě fotoaparátu jednu nezaplacenou složenku, tak doufám, že je zloděj kavalír a už ji zaplatil.
Pak jsem tam měl kudličku rybičku. Představuji si, že ji zloděj z nostalgie otevře, ukápne mu slza při vzpomínce, jak byl jako malý chlapec s tatínkem na houbách a pak udělá nešťastný krok stranou, zakopne o mou brašnu a zabodne si rybičku do levého oka – nebo do pravého, to je jedno, nebudu vybíravý.
Taky jsem tam měl stravenky. Tak dobrou chuť!
A nakonec zlatý hřeb: 2 x CD Syrový tóny v Kaštanu. Tomu říkám úlovek.

Nevím, co všechno může dohnat dospělého člověka ke krádeži ... třeba to jednou poznám sám. Každopádně doufám, že mě taková životní zkušenost mine dost velkým obloukem. Mnohem raději budu oběť (ale není to nutné) – s tím dokážu usnout.

Dnes jsem byl nahlásit krádež na policii. Byla to má premiéra a doufám, že i derniéra. Tak jsem si alespoň okořenil narozeninový den. Poznámku o narozeninách píši pochopitelně proto, aby se nemohl nikdo vymlouvat, že o tom nevěděl. Jsem to ale lišák.

Tak všechno nejlepší. Díky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Všechny články