Turdus Merula


Stránky jednoho karlínského kosa turdus merula
 

Náhodný kos

náhodný kosKosí galerkaKosí CD

kosí CD Stáhněte si kosí CD

Kontakt

K odeslání emailu použijte formulář Psaní pro kosa.

Registrace

Pro registraci použijte registrační formulář.

RSS

Kosí RSS kanál

Odkazy

Samá skvělá hudba

13. dubna 2012
Prvního února jsem psal o CD Jessie a Morgiana skladatelky Gabriely Vermelho. Už ho mám nějaký ten pátek doma a světe div se, třikrát jsem ho poslouchal. Nedělám si legraci, v mém případě je to opravdu skvělé skóre, dokážu si doma nepustit hudbu i týden, protože pouštět si muziku jen tak, aby prostě něco hrálo, mě nebaví (někdo říká "nemám čas", páč to zní děsně zaneprázdněně), baví mě hudbu poslouchat a na to potřebuji klid: Naliji si víno, lehnu si na zem, nasadím sluchátka, pustím CD a ... usnu. Neusnu vždycky, ale čas od času jo. Nicméně u téhle muziky jsem neusnul a i kdyby, jistě by se mi zdálo něco zajímavého. Ke slyšení je opravdu všelicos, např. (to jsem se dočetl na obalu) právě Gabriela Vermelho hraje na: housle, kviton, akordeon, preparovaný klavír, djembe, chimes, skleničky, vařečky, struhadlo na brambory, čajovou konvici, škrabku, příbory, trychtýř, igelitový sáček, lustr ... U toho se prostě nedá spát.
CD můžete sehnat třeba u Indies: Gabriela Vermelho - Jessie a MorgianaTAABKdyby někoho zajímalo, co dělal čtyřicet let Gerald Bostock (to je ten brýlatý chlapec na obrázku), má jedinečnou příležitost dozvědět se to na zatím posledním počinu Iana Andersona Thick as a Brick 2. CD/DVD vyšlo 2. dubna a je, no tomu neuvěříte, skvělé. Tedy skvělé mi přijde dnes, po několikátém poslechu, napoprvé jsem spoustu hudebních nápadů nezachytil. Ale to se mi právě na hudbě Iana Andersona líbí, pokaždé zní trochu jinak, vždycky mě něčím překvapí ... možná to bude pamětí. Původní Thick as a Brick (1972) je zhruba čtyřicetiminutová skladba, rozdělená pauzou na otočení desky (vyšla na vinylu), zatímco pokračování po 40ti letech je rozděleno do 17ti skladbiček. To nevadí.

A kdo že to ten Gerald Bostock vlastně je? Wikipedie napoví: Thick as a Brick / Gerald Bostock.

Gerald má dokonce i svůj facebookový profil.


Ian Anderson's "Thick As A Brick" Special Tour 2012:
Věřte že 4.7. zazní v Přírodním amfiteátru Loket původní Thick as a Brick (1972) i novinka Thick as a Brick 2. Rozhodně jedu nastražit ucho, mám lístek a nebojím se ho použít.

Tisková zpráv ke koncertu s textem samotného Iana Andersona (co se vlastně přihodilo Geraldu Bostockovi?) (DOC, 324 kB)

Oficiální trailer k Thick as a Brick 2

Jethro Tull - Thick as a Brick - Madison Square Garden 1978

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Všechny články