Turdus Merula


Stránky jednoho karlínského kosa turdus merula
 

Náhodný kos

náhodný kosKosí galerkaKosí CD

kosí CD Stáhněte si kosí CD

Kontakt

K odeslání emailu použijte formulář Psaní pro kosa.

Registrace

Pro registraci použijte registrační formulář.

RSS

Kosí RSS kanál

Odkazy

Smrt není tabu

Obrázek k letáku aneb když si hraju na umělce
5. listopadu 2018
Dostal jsem neformální nabídku na vytvoření úvodního obrázku k tématickému letáku Smrt není tabu, určeného pro rodiče školkodětí. Téma mě zaujalo, ale přesto jsem razantně řekl "NE", pak jsem řekl "nevim, možná" a pak jsem jeden obrázek vytvořil, páč mě náhodou něco napadlo… to se mi občas přihodí.

Úvodní text z letáku:
"Mnoho dospělých dělá před dětmi ze smrti tabu. Umírání ale k životu patří, mluvit tedy o smrti i s dětmi by mělo být stejně tak přirozené a reálné, jako hovořit s dětmi o zrození života.
Podle psychologů a pedagogů je vhodné přistoupit k tomuto tématu s co největší otevřeností. Dospělí by určitě neměli sahat po lžích nebo zavádějících výrazech. Na téma umírání a smrt by měli rodiče s dětmi komunikovat pravdivě už od útlého věku, samozřejmě vhodným jazykem a s využitím slov, které potomek zná, přičemž je možné vypomoci si třeba událostí s mrtvým zvířetem či uhynulou květinou. Nikdy by se dětem nemělo říkat, že zesnulý někam odjel, stejně tak by se nemělo používat sloveso „spát“, které je velice zavádějící. Mohlo by se stát, že dítě bude čekat, že se mrtvý probudí, mohlo by se bát chodit do postele apod."

A tady je ta moje nádhera:
Smrt není tabu

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Všechny články