Turdus Merula


Stránky jednoho karlínského kosa turdus merula
 

Náhodný kos

náhodný kosKosí galerkaKosí CD

kosí CD Stáhněte si kosí CD

Kontakt

K odeslání emailu použijte formulář Psaní pro kosa.

Registrace

Pro registraci použijte registrační formulář.

RSS

Kosí RSS kanál

Odkazy

Kosí úterý X. - Taková malá procházka

aneb Že by pěkný den?
1. října 2019

Bylo sedm hodin a jedenáct minut ráno. Stál jsem na Jungmannově náměstí a přemýšlel, jakým způsobem se dostanu domů. Nevracel jsem se z nějakého do rána protaženého večírku, ale od paní doktorky. Totiž, aniž bych spěchal, nějak se mi podařilo dorazit na kontrolu dvacet minut před ordinačníma hodinama. Tedy dvacet minut před sedmou. Paní doktorka mě přijala dřív a v sedm a dvě minuty jsem už zavíral dveře ordinace a v sedm a pět minut jsem vycházel z polikliniky Palackého. Pak jsem došel na to Jungmannovo náměstí a přemýšlel, jestli domů pojedu metrem, nebo jestli si udělám ranní procházku.

Taková ranní procházka je vždycky lepší, než smrdět se spoluobčany v metru. Půjdu ulicí Na Příkopě až na náměstí Republiky, tam si to namířím ulicí Na Poříčí až na Florenc a šup do Karlína. No a Karlínem se prokličkuju podle nálady až domů. A nebudu spěchat, řekl jsem si, načež jsem vyrazil svým obvyklým vycházkovým tempem, což je pro spoustu lidí něco jako pomalý běh. Došlo mi to tak po čtyřiceti dvou metrech, tak jsem nasadil pomalejší tempo, což mi ale teda moc nešlo, páč jsem měl tendenci furt zrychlovat.

V ulici Na Příkopě je takhle brzo ráno téměř bezlidno, a když si dáte pozor, nepřejede vás ani žádný ze zametacích vozů, které tam někde mají nejspíš doupě. Zametacím vozům dělají stafáž pánové i dámy s košťaty a důmyslnými tentononc na sbírání všeho možného.

Takže se jako že procházím ulicí Na Příkopě, dávám si majzla na zametací vozy a blížím se k dvojici pánů se smetáky, kteří spolu rozmlouvají. Když pány, kteří se ani nenamáhají dělat, že něco dělají, míjím svým nezvyklým vycházkovým tempem, stanu se svědkem části rozhovoru.

"A vodkud si ty?" zeptal se první pán.
"Já sem se narodil v Zadní Třebani," odpověděl druhý pán, opřel se o koště, zadíval se zasněně do nebe a celkem v klidu dodal: "V tý strašný prdeli!"

Pán možná právě dosáhl satori, pomyslel jsem si, ale z rozhovoru jsem už víc neslyšel, páč jak jsem se přestal soustředit, přešel jsem na svou běžnou vycházkovou chůzi, připomínající leckomu pomalý běh. A vůbec mi to nevadilo. A o chvilku později, v ulici Na Poříčí, jsem se na poslední chvíli vyhnul zvratkům přes půlku chodníku, což se nepodařilo zdaleka každému. A na Florenci, na přechodu pro chodce u Český stopořitelny, jsem měl hned zelenýho panáčka a nesnažil se mě přejet žádný taxikář!

Tak takhle začíná pěkný den.

P.S. Po příchodu domů jsem našel ve schránce nějakou složenku k zaplacení, tak jsem ji tam nechal, že ji jako najdu až třeba pozítří.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Kosí úterý XIII. - Objevování (22. října 2019)
Kosí úterý XII. - Křížovkoid (15. října 2019)
Kosí úterý XI. - Šílená paní v tramvaji (8. října 2019)
Kosí úterý X. - Taková malá procházka (1. října 2019)
Kosí úterý IX. - Divnoslechy (24. září 2019)
Kosí úterý VIII. - Přísloví o jedení, hladu a vaření (17. září 2019)
Kosí úterý VII. - Přezdívky hospodské (10. září 2019)
Kosí úterý VI. - Pardon (3. září 2019)
Kosí úterý V. - Mojemůjové (27. srpna 2019)
Kosí úterý IV. - Postel s příběhem (20. srpna 2019)
Kosí úterý III. - Manažer (13. srpna 2019)
Kosí úterý II. - Síla zvuku (6. srpna 2019)
Kosí úterý I. - Úterý (30. července 2019)

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Všechny články